Інституційна підтримка Фонду Розвитку ЗМІ

Підтримайте наш проект

0 небайдужих
17798 днів

Хто ми?

Фонд Розвитку ЗМІ – громадська організація, створена за ініціативи журналістів англомовної газети Kyiv Post. Ми зсередини знаємо, як працюють українські медіа, які у них є проблеми і що може сприяти їхньому розвитку. Наші проекти зосереджені на розслідувальній та бізнес журналістиці, журналістських обмінах та спеціалізованих тренінгах. І всі вони дуже практично-спрямовані. З моменту створення в травні 2013 Фонд реалізовував проекти без інституційного фінансування, але нас підтримувала віра в те, що досягнення великої мети завжди починається з маленьких і непростих кроків. Тож ми не зупинялись.

Ми віримо, що українські медіа можуть стати кращими завдяки підвищенню професійного рівня журналістів, редакторів та медіа-менеджерів, активній роботі з регіональними редакціями та наповненню українського інформаційного простору якісним контентом. За три роки ми встигли реалізувати чимало проектів і для втілення нових ідей у життя нам потрібна Ваша підтримка.

Що вдалося втілити?

Серед наших проектів – Програма міжредакційних обмінів (програма довготривалих оплачуваних стажувань для молодих журналістів та студентів), Журналістика толерантності (проект, спрямований на висвітлення проблем меншин та навчання регіональних журналістів мові толерантності),  Школа для регіональних журналістів (5-ти денна тренінгова програма для регіональних журналістів), Лабораторія гіперлокальних медіа (реалізація стратегії розвитку для гіперлокального видання), проект висвітлення реформ Reform Watch, Mezhyhirya Festival та інші. За цей час у тренінгах взяло участь понад 500 журналістів з України та держав колишнього Радянського Союзу, було опубліковано більш ніж 1500 матеріалів, налагоджено співпрацю з 44 партнерами (редакціями, громадськими організаціями, спільнотами). І це тільки початок.

Що ж далі?

Ми просто фонтануємо ідеями. І вже розробили кілька нових проектів – Школа англомовної журналістики, лекторій для журналістів з галузевих питань, освітні проекти з наукової журналістики та урбаністики, лабораторія інфографіки та багато інших.

А ще ми уже хочемо, щоб до нас долучались молоді активісти та журналісти, яким не байдужа доля українських медіа – ми завжди відкриті до нових ідей та форматів.

Хто все це робить?

У нас зовсім невелика команда. Нас всього четверо – директор фонду і журналіст Kyiv Post Дарина Шевченко, асистент проектів і менеджер всього Настя Соснова, фінансовий директор – Ірина Скринник та фінансовий асистент Людмила Сай. Деякі проекти мають своїх координаторів. Тож Лєра Лауда координує проект “Лабoраторія Гіперлокальних Медіа”, а Артем Гусак – проект “Журналістика толерантності”.  Зрідка нам допомагають стажери та волонтери, але основна робота лягає на нас чотирьох і дуже часто нам просто не вистачає рук, щоб робити все, що ми хочемо.

То на що конкретно потрібні гроші?

На побутові речі. Наприклад:

На офіс. Нам дуже потрібне своє затишне приміщення, куди зможуть навідуватись за порадою наші стажери і партнери – 11, 000 ($700) на місяць.

На заробітні плати. Коли проектне фінансування закінчується, а нове ще не почалось – ми працюємо безкоштовно – 2 посади по 7000 грн на місяць – 14 000 грн на місяць

На чай\каву пічєньки\воду – 200 грн на місяць

На додаткові комп’ютери, щоб ми могли запрошувати стажерів працювати в нашому офісі – 2 комп’ютера по 7 000 грн – 14 000 грн

Вам може здаватись, що всього потрібно багато і сума виходить дуже велика.

Та насправді кожен, навіть найменший, внесок сприятиме нашій комфортній роботі і підтримуватиме наші щоденні зусилля для реалізації поточних та майбутніх проектів.

Проект з інституційної підтримки для Фонду Розвитку ЗМІ не має дедлайну та кінцевої суми, адже гроші нам потрібні весь час. Але ми періодично звітуватимемо про зібрані і витрачені кошти.